Fotovoltaické elektrárny

Fotovoltaické elektrárny

Fotovotaická elektrárna = rozumná investice

Fotovolatická elektrárna je chytrá investice do vašeho bydlení, která vás bude bezpečně chránit proti současnému zdražování cen elektřiny.

Solární panely zachytávají sluneční paprsky a díky fotovolatickému jevu, kdy se sluneční energie přemění na energii elektrickou, která se uchovává ve fotovoltaických článcích, produkují elektřinu, kterou můžete použít na cokoliv si přejete.

Přebytek energie, kterou elektrárna přes den vytvoří, se neztratí. Bezpečně jej uchováte v bateriovém systému nebo jej můžete použít například na ohřev teplé užitkové vody nebo nabití elektroauta. Večer a v noci pak využíváte energii z bateriového systému, kterou jste přes den posbírali.

A co když nesvítí sluníčko? Fotovoltaický jev funguje i při zatažené obloze, jen není tak výkonný jako když svítí naplno slunce. V případě zimy, kratších dní a škaredém počasí budete samozřejmě elektřinu také mít. Nedostatek energie z fotovoltaické elektrárny doplníte klasickou elektřinou z distribuční sítě.

Fotovolatická elektrárna po celé ČR

Kde působíme? Najdete nás v Šitbořicích, ale působíme všude na ose Brno - Hustopeče - Břeclav. Fotovoltaickou elektrárnu dodáme na klíč a s dotací kamkoliv v tomto regionu. 

Chcete řešit i tepelné čerpadlo? Fotovoltaická elektrárna v kombinaci s tepelným čerpadlem dává smysl při neustále zvyšujících cenách energií. Fotovoltaické panely, čerpadla a veškeré příslušenství realizujeme v plus mínus v tomto regionu:


K fotovoltaice podrobně

Části systému

Srdcem celého systému je střídač, který zajišťuje přeměnu elektrické energie ze solárních panelů do elektrických zásuvek po celém domě. Jak je velký? Asi jako kufr. Další části systému jsou samozřejmě solární panely a bateriové úložiště. Solární panely najdete většinou na střeše, případně na fasádě. Ty sbírají sluneční energii a běžně jsou veliká 1,65 x 1 metr. A konečně bateriové úložiště slouží k uložení elektrické energie na dobu, kdy ji budete potřebovat, třeba večer. Samotné baterie jsou uloženy v bateriovém boxu a ten je velký asi jako lednice. Ideální je umístit jej v blízkosti domovního jističe.

Navíc pří výpadku elektrické energie z distribuční sítě máte díky systému back-up elektrickou energii stále k dispozici. Znáte to opětovné nastavení hodin na spotřebičích jako je mikrovlnka, nebo trouba po výpadku proudu? Tak už to znát nebudete.

Návratnost fotovoltaiky

Standardní návratnost investice do fotovoltaiky je okolo 8-10 let. Bude je závislá na ceně elektřiny, výši spotřeby a výkonu vaší fotovoltaické elektrárny. Návratnost můžete urychlit spojením s nabíjecí stanicí pro vaše elektroauto nebo spojením fotovoltaiky s tepelným čerpadlem.

Dotace

Až do roku 2030 běží program Nová zelená úsporám, díky kterému můžete čerpat na fotovoltaickou elektrárnu dotaci až 205 000 Kč. V kombinaci s nabíjecí stanicí na auto až 245 000 Kč. Pokud přihodíte ještě tepelné čerpadlo, připočítejte si dalších 150 000 Kč státní dotace.

Stavební úřad

Pokud plánujete fotovolatickou elektrárnu s výkonem menším než je 20 kWp nemusíme stavební úřad vůbec řešit. Pro představu výkon 20 kWp vyprodukuje v ČR ročně cca 20 000 kWh (20 MWh).

Sklon střechy

Sklon střechy je důležitý, ale panely je možná instalovat vodorovně nebo svisle. Ideální je sklon střechy mezi 20° a 50°a orientace jih. Pokud ale máte střechu jiným směrem, nezoufejte, ztráty oproti jižnímu směru jsou v jednotkách procent a jen se trochu změní denní časy, kdy elektrárna produkuje nejvíce energie. Dobré je se vyhnout instalaci směrem na sever.

V případě, kdy není možné dát solární panely na střechu, hledáme další možnosti. Můžeme je instalovat na pozemek nebo na objekt, který je zapsaný v katastru nemovitostí. Samostatně stojící garáž, kůlna nebo třeba stodola.

Jak velká má být FVE?

Velikost elektrárny by se měla odvíjet od vaší roční spotřeby nebo vaší plánované roční spotřeby, pokud třeba plánujete přistavět bazén nebo v budoucnosti plánujete třeba nabíjet elektroauto. Celé to prostě musí dávat ekonomický smysl.

Záruky + servis

O fotovoltaickou elektrárnu je potřeba se taky trochu starat. Legislativa nám říká provádět jednou za tři roky revizi. To pro vás zajistíme. Pokud by došlo na reklamace, opět jsme tu pro vás.

Nicméně na solární panely máte záruku 25 let. Tato záruka garantuje výkon solárních panelů alespoň na 80 % udávaného výkonu. Na střídač máte záruku 10 let a na bateriový systém také 10 let. Životnost baterie je 6000 nabíjecích cyklů, za jeden rok baterie projde cca 150-250 nabíjecích cyklů.

Prohlédnětě si naše realizované fotovolatické elekrárny.

Detailní popis celého procesu od prvního kontaktu až k vlastní fotovoltaické elektrárně

  1. Máte o FVE zájem? Stačí doložit poslední roční vyúčtování energií a pár informací ohledně domácnosti - jeden telefonát na deset minut.

  2. Na základě těchto informací náš analytik zpracuje návrh na Vaši FVE. Ten společně prokonzultujeme a odpovíme si na všechny otázky. Chcete pokračovat?

  3. Pak se po podepsání zplnomocnění pro dodej FVE od nás řadíte do našeho instalačního plánu.

  4. Podepisujeme smlouvu a provedeme u vás přímo na míste tzv. našetření detailních instalací, kdy se dohodneme, kde a jak bude fotovoltaická elektrárna realizována.

  5. Poté obdržíte zálohovou fakturu a po její úhradě, žádáme distributora elektřiny o schválení instalace Vaší FVE.

  6. A teď se musí čekat. Do 6 měsíců od podpisu smlouvy o připojení zaslané distributorem, nainstalujeme Vaši elektrárnu (samotná montáž zabere cca tři pracovní dny)

  7. Máme nainstalováno, proběhne revize elektrárny a žádost distributora o připojení do sítě.

  8. Po schválení distributor vymění původní elektroměr za čtyř-kvadrátový elektroměr, následně již vyrábíte svoji vlastní elektřinu.

  9. Podáváme žádost o dotaci NZÚ.

  10. Do tří měsíců od podání žádosti dostáváte dotaci na svůj účet.


Poptejte fotovoltaickou elektrárnu

Kde působím? Najdete mě v Hustopečích u Brna (Brněnská 382/29, Hustopeče u Brna 693 01 ), ale působíme po celé České republice. Fotovoltaickou elektrárnu nebo poradenství dodáme na klíč kdekoliv.

S naší odbornou energetickou analýzou a konzultací vám poskytujeme podrobný přehled vaší současné energetické situace. Identifikujeme oblasti, ve kterých lze dosáhnout úspor, a vypracujeme strategie, jak zvýšit efektivitu a snížit spotřebu.

Díky našim doporučením dosáhnete optimálního využití energie a dosáhnete dlouhodobých úspor. 

Ozvěte se pomocí formuláře níže nebo přímo na telefon + 420 724 574 915.

.